66 DE POEME INTERPRETATE

66 DE POEME INTERPRETATE

PRP: 25,00 lei
?
Acesta este Prețul Recomandat de Producător. Prețul de vânzare al produsului este afișat mai jos.
Diferență: 2,50 lei
Anul publicării: 2014
Format: 13 x 20

Prin cartea de fata, profesorul A. Gh. Olteanu ne ofera rodul unei activitati didactice si stiintifice dispuse pe câteva decenii: 66 de poeme interpretate formeaza o istorie a poeziei românesti din texte alese, o suita de analize preponderent stilistice destinate elevilor, studentilor, dar si publicului larg. Deoarece acest gen de cercetare a lipsit acut la noi în ultimul timp, lucrarea umple un gol evident si atests o vocatie de analist cu adevarat remarcabila.

Titluri de același autor