Comunicare in limba romana

Disponibilitate: stoc indisponibil - stoc epuizat
Anul publicării: 2012
Format: 21 x 26

Respectand integral programa scolara pentru clasa pregatitoare in vigoare, acest auxiliar devine un instrument de lucru, oferind numeroase exercitii si jocuri atat pentru etapa orala, cat si pentru cea in care elevii iinvata literele. Preocuparea de a deprinde cititul este corelata cu valorificarea cunostintelor elevilor din toate domeniile, urmarind predarea integrata, de aceea exista teme comune cu cele de la matematica si explorarea mediului. Caracterul ludic şi grafica volumului urmăresc să facă procesul de învăţare cât mai atractiv.