Comunicare in limba romana. Clasa I Exercitii, fise de lucru, teste de evaluare.

Disponibilitate: stoc indisponibil

Scrie o recenzie!

?
Completați numele sau diminutivul dumneavoastră
?
Adresa dvs de e-mail, câmp opțional. Completați dacă doriți să primiți prin e-mail eventualele replici/răspunsuri.
?
Scrieți un titlu relevant pentru review-ul dvs, folosind cuvinte reprezentative pentru descrierea produsului care urmează să o faceți.
?
Textul review-ului, vorbiți la obiect, oferiți câte mai multe detalii.
?
Acordați o notă produsului (în funcție de caracteristici, raport preț/calitate, etc.): de la cinci stele, dacă sunteți foarte mulțumit, până la o stea, dacă sunteți foarte nemulțumit.
?
Codul de siguranță, necesar pentru a face distincție între oameni și programele informatice automate care răspândesc spam
Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii

Lucrarea este realizata in conformitate cu Programa scolara pentru disciplina Comunicare in limba romana, aprobata prin O. M. E. N. nr. 3418/19. 03. 2013.

Continuturile si activitatile de invatare incluse in carte sunt orientate catre scopul pentru care se invata si pe dimensiunea actionala in formarea personalitatii elevului. Aceste continuturi sunt grupate astfel: Comunicare orala (ascultare, vorbire, intelegere), Citire/lectura, Scriere/redactare, Elemente de constructie a comunicarii.

Unitatile de continut ale lucrarii sunt structurate astfel incat sa permita un demers didactic personalizat in contextul specific al fiecarei clase si al fiecarui elev, tinand cont ca invatarea nu este un proces pasiv, care li se intampla elevilor, ci o experienta personala, la care ei trebuie sa participe.

De asemenea, au fost incluse in lucrare Teste initiale, Teste finale, precum si Teste de evaluare.